Питання-відповіді

08.01.2019

Чи встановлені межі водоохоронної зони та прибережної захисної смуги уздовж Чорного моря на території Миколаївщини?

Відповідь:

Межі водоохоронної зони та прибережної захисної смуги уздовж Чорного моря та лиманів на території с. Коблево, с. Морське, с. Рибаківка, с. Василівка Березанського району; м. Очаків, с. Куцуруб, с. Іванівка, с. Дмитрівка, с. Дніпровське, с. Парутине, с. Козирка, с. Покровське Очаківського району; с. Стара Богданівка, с. Новобогданівка, с. Радісний Сад Миколаївського району; м. Миколаїв та с. Галициново, с. Лупареве Вітовського району не встановлювалися.

 

07.12.2018

Чи мають громадяни України право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності?

Відповідь: 

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області роз’яснює, що згідно статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва – не  більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

В свою чергу частина 4 статті 116 зазначає, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

 

25.04.2018

При видачі державного акту на право приватної власності на землю була допущена помилка – неправильно вказано розмір та конфігурація земельної ділянки Як поновити порушені права власності на землю ?

Відповідь:

Частинами 3 та 4 статті 28 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що розробники документації із землеустрою несуть відповідно до закону відповідальність за достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених цією документацією.
Головне управління пропонує для з’ясування обставин зміни розміру та конфігурації земельної ділянки звернутися до розробника землевпорядної документації.

Вакансії Держгеокадастру - твоя можливість змінити країну! Детальніше
Hello. Add your message here.