За І півріччя 2020 року за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності на Миколаївщині аграрії сплатили до державного бюджету 45,1 млн грн. згідно договорів оренди укладених на безконкурентних засадах. Це близько 69,48 % від загальної суми орендної плати, яка складає 64,92 млн грн.

На теперішній час у Миколаївській області діє 3314 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності укладених на безконкурентних засадах. Найбільше таких договорів у Миколаївській області зареєстровано на території Новоодеського району – 1 086 договорів  на площу понад 9,3 тис. га, найменше у Кривоозерському районі – 14 договорів на площу 235 га. Загальна площа переданих в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності становить 68,69 тис. га.

За строком дії найбільше договорів укладені на понад 10 років (2 042), решта на строк до 7, на 7, на 8 – 10 років.

Середній розмір плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності укладених на безконкурентних засадах на Миколаївщині становить близько 5185,53 грн за 1 гектар. Найвищу середню вартість у Миколаївській області зафіксовано на території Березанського району – 12 170,4 грн/га, найнижчу – у Новобузькому районі – 1 113,6 грн/га.

Довідково

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.