8 лютого 2018 року відбулося засідання Одеського апеляційного адміністративного суду. Було розглянуто апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області на постанову Арбузинського районного суду по справі за позовом гр. Ш.

Позивач звернувся з позовом до державного інспектора-головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області. Він просив визнати дії інспектора щодо складання постанови про накладення адміністративного стягнення та накладання на нього адміністративного стягнення протиправними та скасувати їх, а провадження по справі закрити. Постановою Арбузинського районного суду Миколаївської області позов гр. Ш. було задоволено та зазначено про правомірність використання земельної ділянки ФГ «Шепіт» на підставі державного акта, виданого на ім’я гр. Л.

В апеляційній скарзі Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Державна землевпорядна служба зажадала постанову суду першої інстанції у справі гр. Ш. скасувати та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. При цьому Головне управління посилалося на неправомірне використання спірної земельної ділянки позивачем за відсутності будь-яких правовстановлюючих документів.

Апеляційний адміністративний суд постановив апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області задовольнити. Постанову Арбузинського районного суду Миколаївської області по справі за позовом гр. Ш. скасувати. Прийнято нову постанову, якою в позові гр. Ш. відмовлено.

Таким чином, спеціалісти Головного управління захистили право гр. Л. самостійно використовувати земельну ділянку, належну йому на праві постійного користування.