У Головному управлінні Держгеокадастру у Миколаївській області  відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 07.10.2019 року № 420 «Про Громадську приймальню Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області» з 7 жовтня 2019 року працює Громадська приймальня. Фахівці надають консультації громадянам з земельних питань; допомагають відвідувачам заповнити заяви; приймають звернення, клопотання та видають підготовлені відповіді.

За 2019 рік  Громадською приймальнею прийнято від громадян 6 665 заяв щодо земельних питань.

Найчастіше громадяни звертаються з питань видачі документів про надання дозволу на розробку землевпорядної документації, відсутності інформації щодо кадастрового номеру земельної ділянки на Публічній кадастровій карті; встановлення (відновлення) меж земельної ділянки. Актуальними також залишаються питання поновлення терміну договору оренди та оформлення права на земельну частку (пай).

Згідно Графіку чергування структурних підрозділів Головного управління у Громадській приймальні, керівники та спеціалісти структурних підрозділів залучаються до розгляду питань, що належать до компетенції Головного управління. Так, спеціалісти управління землеустрою та охорони земель надавали консультації з питань оформлення (успадкування) права на земельну частку (пай) по сертифікату, оформлення права власності на земельні ділянки для особистого селянського господарства тощо.

Спеціалісти управління державного земельного кадастру консультували громадян щодо відсутності інформації про кадастровий номер та дублювання кадастрових номерів на Публічній кадастровій карті. Спеціалісти юридичного управління надали консультації з питання відновлення меж земельних ділянок та розпаювання фермерського господарства.

Нагадуємо, що Громадська приймальня розташована у кабінеті № 140, на першому поверсі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області і працює щоденно у форматі живої черги. З графіком роботи Громадської приймальні можна ознайомитися за посиланням.