На цьому тижні в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області відбулося офіційне підписання актів прийому-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Документи, які містять інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі.

Участь у церемонії взяли начальник Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області Юрій Лостік, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області Юрій Яськів, керівники Бузької, Михайлівської, Нечаянської, Благодатненської, Шевченківської, Коблівської, Радсадівської, Веснянської сільських ОТГ, Казанківської, Арбузинської, Березанської, Олександрівської селищних ОТГ.

Згідно з актами прийому-передачі 12 об’єднаних територіальних громад Миколаївщини отримали у комунальну власність 3678 земельних ділянок та розпоряджатимуться землею загальною площею 37077 га.

Довідково:
Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено «гарячу лінію» (0 800 502 528).