"Юрій

Земля як особливий природний ресурс має бути первинною матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування. Тому процес децентралізації не може бути повним без передачі територіальним громадам повноважень з розпорядження землями на всій території громади, а не лише в межах населених пунктів.

6 червня 2018 року в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області відбулося урочисте підписання актів прийому-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Документи, які містять інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі.

Участь у церемонії взяли заступник начальника ГУ Держгеокадастру в Миколаївській області Андрій Кіро та керівники Воскресенської, Доманівської, Ольшанської селищних ОТГ, Чорноморської, Куцурубської, Новополтавської, Кам’яномостівської сільських ОТГ та Баштанської міської ОТГ.

"Юрій

"Юрій

"Юрій

Згідно з актом прийому-передачі 8 об’єднаних територіальних громад Миколаївщини отримали у комунальну власність 1380 земельних ділянок та розпоряджатимуться землею загальною площею 19532,7895 га.

Довідково:
Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».
Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено «гарячу лінію» (0 800 502 528).