У форматі запропонованої командою президента України програми «Діалоги про Україну», 29 листопада на Миколаївщини відбувся земельний форум у рамках цієї ініціативи.

У заході взяли участь заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький, уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, радник голови Миколаївської ОДА Тетяна Стахевіч, народні депутати України Артем Черноморов, Олександр Гайду, Олександр Пасічний, Ірина Аллахвердиева, Ігор Копитін, директор департаменту АПК Миколаївської облдержадміністрації Олена Піскун, депутати Миколаївської та Херсонського обласних рад, місцевих рад, керівники районів і ОТГ, фермери Миколаївщини та Херсонщини. Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області представив на форумі начальник Головного управління Юрій Лостік.

Спікерами заходу виступили Тарас Висоцький і Роман Лещенко.

Вони розповіли присутнім про складові земельної реформи та терміни її проведення, кроки уряду для забезпечення малих і середніх фермерів доступу до фінансування, плани по боротьбі з рейдерством, заходи, що вживатимуться для захисту прав власників паїв.

Головними проблемними питаннями стали питання інвентаризації землі, державного майна, детінізації аграрного бізнесу, усунення недоліків податкового господарства для фермерів.

У ході дискусії учасники заходу обмінялися зауваженнями і пропозиціями. “У нас національний діалог: ми спілкуємося, аналізуємо і в міру того, як ми отримуємо зворотний зв’язок, змінюються і удосконалюються пропозиції”, – зазначив уповноважений із земельних питань Роман Лещенко.

Тарас Висоцький і Роман Лещенко запевнили присутніх, що всі надані пропозиції будуть ретельно розглянуті в Уряді і доведені до відома Президента України.