Станом на 1 червня 2019 року фахівці відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели державну експертизу 172 документацій із землеустрою та оцінки земель. За результатами розгляду експерти підготовили 163 висновки державної експертизи землевпорядної документації, з яких 25 документацій оцінено позитивно, 138 документацій отримали підсумкову оцінку на доопрацювання. За цей же період 23 об’єкти направлено на обов’язкову державну експертизу до Держгеокадастру  України.

За видами робіт переважну більшість підготовлених експертних висновків склали висновки по проектам землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 66,3%. Також експерти підготували висновки по технічній документації з нормативної грошової оцінки (27 %) та проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць (6,7 %).

Загальна сума коштів, які надійшли до Держбюджету за проведення державної експертизи землевпорядної документації станом на 1 червня становить 20 134,53 грн.

Довідково

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.