Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області впродовж 2019 року здійснили 609 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами та власниками земельних ділянок у різних районах Миколаївської області.

За результатами проведених перевірок виявлено 281 порушення земельного законодавства, вчинене на землях загальною площею 3 433,7  гектарів. З них державні інспектори встановили 198 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 1 921,3 га; один  випадок  несвоєчасного повернення  земельних  ділянок,  які були надані в оренду, загальною площею 6,7 га; два порушення, що полягають у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 112,19 га. Крім того зафіксували 14 фактів нецільового використання земельних ділянок та порушення природоохоронного режиму використання земель площею 113,7 га та 32 порушення адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

З метою усунення порушень та притягнення порушників до відповідальності з початку року винесено 249 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму 53,5 тис. грн.  До органів прокуратури направлено 1 матеріал для вжиття заходів прокурорського реагування в частині подання позову в суд щодо примусового стягнення шкоди, заподіяної внаслідок виявлення порушень вимог земельного законодавства у сумі 4 342 грн.

Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 2,7 млн грн, із якої понад 2,3 млн грн порушники сплатили добровільно.

До органів місцевого самоврядування Миколаївської області за результатами перевірок сплачено більше 259 тис. грн. втрат сільськогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельної ділянки.

На даний час порушень вимог земельного законодавства, що мають резонансний характер та викликають соціальну напругу, не виявлено.