Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з початку 2019 року здійснили 1 089 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами та власниками земельних ділянок у різних районах Миколаївської області.

За результатами проведених перевірок виявлено 437 порушень земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 4,01 тис. га. З них державні інспектори встановили 263 факти самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 2,68 тис. га; один випадок несвоєчасного повернення земельних ділянок, які були надані в оренду, загальною площею 6,7 га; 6 порушень, що полягають у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 282,23 га.

Крім того державні інспектори зафіксували 17 фактів нецільового використання земельних ділянок та порушення природоохоронного режиму використання земель площею 260,88 га та 43 порушення адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

Також з початку року виявлено 1 випадок псування та забруднення сільськогосподарських земель площею  8,32 га та 3 випадки зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу площею 1,73 га

З метою усунення порушень та притягнення порушників до відповідальності з початку року винесено 337 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму 73,66 тис. грн.  До органів прокуратури направлено 1 матеріал для вжиття заходів прокурорського реагування в частині подання позову в суд щодо примусового стягнення шкоди, заподіяної внаслідок виявлення порушень вимог земельного законодавства у сумі 4,3 тис. грн.

Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 3,7 млн грн, із якої понад 3,1 млн грн порушники сплатили добровільно.

До органів місцевого самоврядування Миколаївської області за результатами перевірок сплачено більше 439 тис. грн. втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельної ділянки.