За станом на початок року миколаївські землевпорядники сформували перелік із 225 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Вони призначені для продажу прав оренди на них на земельних торгах.

Загальна площа земель становить 4 695,3 га. На земельних аукціонах бажаючим запропонують взяти ділянки в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на 7 років.

З початку 2015 року на конкурентних засадах передали в оренду 54 земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Їх загальна площа становить 1 538,8 га. Загальна сума, яка надійшла у результаті продажу прав оренди до місцевих бюджетів – 2 мільйони 985 тисяч гривень.

Органами місцевого самоврядування продано на торгах права оренди на 26 земельних ділянок загальною площею 5,66 га на суму 1 мільйон 103 тисячі гривень.

За результатами проведених торгів мають місце факти щодо значного підвищення ставок орендної плати в ході проведення аукціону. Діапазон підвищених на торгах ставок становить від 10,4% до 75,6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

На початок року Головним управлінням укладено договори на формування лотів загальною площею більше 2,5 тис. га. Розпочато роботи по розробці проектно-технічної документації із землеустрою та нормативної грошової оцінки земель.

У березні-квітні оголошено 7 земельних аукціонів по 20 земельним ділянкам на загальну площу 392,4 га.