На сьогодні  первинна нормативна грошова оцінка земель проведена у 911 населених пунктах Миколаївської області, що складає 100 % від їх загальної кількості.

Відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про оцінку земель» та з урахуванням норми пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України, потребують оновлення нормативної грошової оцінки земель 864 населених пункти Миколаївщини.

Прийняті рішення органами місцевого самоврядування по двом населених пунктах про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки.

Внесено відомості одного населеного пункту про нормативну грошову оцінку земель до Державного земельного кадастру. Станом на 1.08.2019 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки населеного пункту с. Чорноморка Очаківського району Миколаївської області.

Довідково

Нормативна  грошова оцінка земельних ділянок використовується для  визначення  розміру  земельного  податку, державного мита при міні,  спадкуванні  (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та  другої  черги  за  законом  (як  випадків  спадкування ними за  законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом  представлення,  а  також  випадків спадкування власності, вартість якої  оподатковується  за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок  згідно  із  законом,  орендної  плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення  відкритих  спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.