З початку 2018 року Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області організовано та проведено 33 земельних аукціони. За результатами торгів передано в користування на умовах оренди 72 земельні ділянки загальною площею 1806,49 га, що втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Земельні ділянки розташовані в Баштанському, Березанському, Веселинівському, Вознесенському, Врадіївському, Вітовському, Єланецькому, Казанківському, Новоодеському та Снігурівському районах Миколаївської області.
Найбільше реалізовано прав оренди землі у Вознесенському (463,86 га), Баштанському (432,10 га), Березанському (217,74 га) та Єланецькому (169,27 га) районах Миколаївщини.
Стартова ціна продажу права користування землею разом склала
1 млн 950 тис. гривень. У ході торгів орендна плата зросла до 5 млн 372 тис. грн, що становить у середньому 22% від нормативної грошової оцінки
(2 974 грн/гектар), яка надійшла до місцевих бюджетів.
Найдорожчим у І півріччі цього року стало право оренди на земельну ділянку площею 24,0 га в адмінмежах Дмитрівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області. Під час торгів річна плата за користування цією ділянкою зросла до 189,73% від нормативної грошової оцінки, що в грошовому еквіваленті становить 300,23 тис. гривень. Такі результати свідчать про доцільність проведення земельних аукціонів.
На липень Держгеокадастр області запланував організувати 11 аукціонів із продажу права оренди 21 лоту загальною площею 386,79 га.
Загалом у Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області обліковується
476 земельних ділянок загальною площею 7954,67 га, які планується реалізувати на земельних торгах.
Довідково
Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».
Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.