Минулого тижня у приміщенні відділу у Вітовському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області відбулась оперативна нарада під головуванням начальника відділу Марії Чупкіної. На нараду були запрошені представники сільських та селищних рад Вітовського району Миколаївської області.

На порядку денному обговорювали питання щодо нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

Керівник землевпорядної служби району наголосила присутнім, що відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України “Про землеустрій”.

Окремо Марія Чупкіна нагадала, що за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою зацікавленої особи як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. З метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Наприкінці заходу Марія Чупкіна відповіла на питання представників сільських та селищних рад Вітовського району згідно чинного законодавства.