У травні під час земельних аукціонів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області, сільгоспвиробники придбали права оренди на 31 земельну ділянку сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 622,23 гектара. За результатами торгів до сільських рад Миколаївщини надійшло 1,602 млн гривень.

Ділянки розташовані в Баштанському, Березанському, Казанківському, Миколаївському та Первомайському районах Миколаївської області. Використовуватися вони будуть для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, термін оренди – 7 років.

Найдорожче продано права оренди земельної ділянки площею 59,50 га  в адмінмежах Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області. Щорічна плата за ділянку зросла до 103,32% від нормативної грошової оцінки землі та становить 347,2 тис. гривень. Також 125,85 тис. гривень, що становить 86,12%  від нормативної грошової оцінки сплатив орендар за право користування  земельною ділянкою площею 30 га в адмінмежах Української сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Сектор аукціонної діяльності Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області повідомляє, що станом на 10 червня 2019 року  цього року  продано 98 земельних ділянок загальною площею 2019,24 га. Річна плата за користування становить 6,82 млн гривень. Найдорожче протягом року продано право оренди на 41,74 га для ведення  фермерського господарства, що знаходяться на території Калинівської сільської ради  Снігурівського району Миколаївської області. Плата зросла на 132,12%  від нормативної грошової оцінки та становить 252,58 тис. гривень. Заплановано та почато реєстрацію учасників земельних торгів на 60 земельних ділянок площею 1109,64 га.

Довідково

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».