З початку року на земельних торгах у формі аукціону продано органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування Миколаївщини право оренди 18 земельних ділянок загальною площею 58,50 га. Загальна ціна продажу річної орендної плати – 412 тис. гривень. Також на земельних торгах було продано 1 земельну ділянку у власність площею 0,01 га, ціна продажу становить 11,30 тис. гривень.

Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області проведено 56 аукціонів, на яких продано право оренди 124 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2,82 тис. га. Стартова ціна продажу права оренди разом становила 3,38 млн. грн., або 8% від нормативної грошової оцінки (НГО) земель. Загальна ціна продажу річної орендної плати становить понад 8,70 млн. гривень, що становить у середньому майже 21% від нормативної грошової оцінки, або в грошовому еквіваленті – 3,08 тис. грн. за 1 га. Орендна плата щорічно надходитиме до місцевих бюджетів, в адміністративних межах яких розташовані земельні ділянки.

Упродовж 9 місяців 2018 року на Миколаївщині органами виконавчої влади та місцевого самоврядування було продано 46 земельних  ділянок комунальної та державної власності несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна загальною площею 35,95 га на суму 21,4 млн гривень.

Фактично з початку цього року до місцевих бюджетів Миколаївської області від продажу земельних ділянок (з урахуванням розстроченого платежу) і прав на земельні ділянки надійшли кошти в сумі 30,4 млн гривень.

Загалом у Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області обліковується 471 земельна ділянка загальною площею 8,00 тис. га, які планується реалізувати на земельних торгах.

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області пропонує брати активну участь у земельних торгах , завдяки чому місцеві ради зможуть суттєво поповнити свої бюджети, що уможливить профінансувати прийняту програму розвитку земельних відносин та охорони земель , вирішити соціальні та інші питання.

Довідково
Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Держгеокадастру .