За 2018 рік Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області передало в оренду на 7 років на земельних торгах 157 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 3,4 тис. га. Загальний розмір річної плати за користування земельними ділянками склав 9 млн 564 тис. грн.

Земельні торги проводяться у формі аукціону права оренди на земельні ділянки, які розташовані в межах території Миколаївської області згідно до статей 122, 135-139 Земельного кодексу України, Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Проведення аукціонів вимагає прозорості організації, зрозумілості, відстоювання економічних інтересів держави та нульової толерантності до корупції.

Станом на 2 січня 2019 року Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області оголошено торги (відкрито реєстрацію на участь у торгах) по продажу прав оренди на 22 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 482 га. Загальна оголошена стартова ціна – 596 тис. грн. Стартова відсоткова ставка встановлена на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Строк оренди – 7 років.

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області пропонує громадянам, фермерам та виробникам сільгосппродукції взяти участь у земельних торгах у формі аукціону. Цим забезпечується захист економічних та соціальних інтересів громадян, виконавчої влади, місцевого самоврядування та поповнення місцевих бюджетів. У результаті належної організації та проведення земельних торгів місцеві ради мають можливість суттєво поповнити свої бюджети та профінансувати роботи відповідно до прийнятих програм розвитку земельних відносин та охорони земель. Це прозора та ефективна реалізація земельних ділянок за їх реальною ринковою вартістю.

Додатково повідомляємо, що відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» ознайомитись з детальною інформацію щодо проведення земельних аукціонів з продажу земельних ділянок або прав на них земель державної та комунальної власності можна у розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру. У даному розділі необхідно обрати відповідну область, район, населений пункт та активізувати функцію «Застосувати». Після чого можливо приступити до перегляду оголошених аукціонів відповідно до номеру, дати та адреси їх проведення.