Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області протягом 2019 року здійснили 1 336 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами та власниками земельних ділянок у різних районах Миколаївської області.

За результатами проведених перевірок виявлено 484 порушення земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 17,55 тис. га. З них державні інспектори встановили 277 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 2,75 тис. га; один випадок несвоєчасного повернення земельних ділянок, які були надані в оренду, загальною площею  6,7 га; 8 порушень, що полягають у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 293,53 га.

Крім того державні інспектори зафіксували 19 фактів використання земель не за цільовим призначенням та з порушенням природоохоронного режиму використання земель площею 292,13 га, а також 53 порушення адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

Також за 2019 рік виявлено 1 випадок псування та забруднення сільськогосподарських земель площею  8,32 га та 3 випадки зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу площею 1,73 га

З метою усунення порушень та притягнення порушників до відповідальності протягом року винесено 364 постанови про адміністративні стягнення на загальну суму 79,61 тис. грн.  До органів прокуратури направлено 4 матеріали для вжиття заходів прокурорського реагування у зв’язку з ознаками кримінального порушення.

Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 3,9 млн грн, із якої 3,15 млн грн порушники сплатили добровільно.

До органів місцевого самоврядування Миколаївської області за результатами перевірок сплачено більше 439 тис. грн. втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельної ділянки.