З початку року спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області опрацювали 165 запитів на отримання публічної інформації.  З них 150 запитів подано фізичними особами, 15 – юридичними.

Головним управлінням Держгеокадастру забезпечується приймання запитів в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. За звітний період 135 запитів надійшло електронною поштою, 24 запити – засобами поштового зв’язку, 6 – персонально.

За змістом запити стосувалися надання копій з книги записів, державних актів на землю, клопотань громадян, графічних матеріалів, відмов, наказів, договорів Головного управління, проектів землеустрою, інших організаційних та розпорядчих документів; матеріалів за результатами перевірок державних підприємств та інших дій у сфері дотримання земельного законодавства; відомостей про земельні ділянки, їх категорії, правовий статус та розпорядників, порядок формування, в тому числі за визначеним кадастровим номером, місцем розташування, графічними матеріалами.

Найчастіше запитувачів цікавила інформація про надання дозволів на земельні ділянки садовим товариствам; розмір площ земельних ділянок під пасовищами у визначеній сільській раді; переліки земельних ділянок за різними критеріями, зокрема альбоми-атласи зарезервованих земельних ділянок учасникам АТО; інформація про лісосмуги та форму їх власності, оформлення земель об’єктів природно-заповідного фонду; відомості про земельні торги на визначені ділянки.

Актуальною інформацією за цей період також були дані про реквізити вхідних документів, стан їх розгляду, зокрема щодо проектів землеустрою; викопіювання мережі доріг у сільській раді, корегування планового матеріалу по селищній раді; надання кадастрових номерів земельної ділянки, витягів з нормативної грошової оцінки; дані про проведення інвентаризації земель; приватизація земельних ділянок; нецільове використання земельних ділянок; розмір орендної плати за землю; а також щодо видатків Головного управління на 2020 рік.

Для порівняння: торік за аналогічний період опрацьовано 100 запитів на отримання публічної інформації, з них 85 запитів подані фізичними особами, 15 – юридичними. У звітному періоді 2018 року опрацьовано 114 запитів на отримання публічної інформації, з них 89 запитів подані фізичними особами, 25 – юридичними.

Усі відповіді на запити надавалися у строки, передбачені статтею 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Ознайомитися з тематикою запитів з початку року можна за посиланням.

На сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розміщена електронна форма для подання запиту на публічну інформацію.

Довідково

Відповідно до статті 21 Закону України “Про доступ до публічної інформації” від 13 січня 2011 року № 2939-VI інформація на запит надається безкоштовно. Якщо запит на інформацію передбачає виготовлення копій документів об’ємом понад 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначено  наказом Міністерства аграрної політики  та продовольства України  від 20.12.2016 № 555 “Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат”.