Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

На земельних аукціонах у 2015-2018 роках передали в оренду строком на 7 років 288 земельних ділянок загальною площею 6549,97 га. Місцеві бюджети щорічно отримуватимуть майже 17 млн. 843 тис. грн. орендної плати. Кошти надійшли до місцевих бюджетів в адміністративних межах, на яких розташовані земельні ділянки.

Зазначена орендна плата з урахуванням коефіцієнтів індексації щороку буде надходити до місцевих бюджетів упродовж всього терміну дії договорів оренди земельних ділянок, укладених за результатами торгів.

У січні 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Миколаївської області продало 13 земельних ділянок загальною площею 246,8922 га на суму 1 млн. 013 тис. грн. На лютий – березень 2019 року оголошено аукціони та розпочато реєстрацію учасників на 20 земельних ділянок загальною площею 261,9595 га загальний стартовий розмір річної орендної плати становить 344,3 тис. грн., або 8% від нормативної грошової оцінки (НГО) земель.

Загалом у Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області обліковується 423 земельні ділянки загальною площею 7144,1274 га, які планується реалізувати на земельних торгах.

Станом на 11.02.2019 року Головним управлінням укладено договори на формування лотів по 380 земельним ділянкам на загальну площу 6654,6364 га, по яким розпочато роботи по розробці проектно-технічних документацій із землеустрою. Продовжується робота з підготовки лотів та добір земельних ділянок, права оренди яких можна продати на торгах, з подальшим наповненням місцевих бюджетів. Проведення аукціонів вимагає прозорості організації, зрозумілості, відстоювання економічних інтересів держави та нульової толерантності до корупції.

Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області пропонує громадянам, фермерам та сільгосптоваровиробникам взяти участь у земельних торгах у формі аукціону.

У результаті належної організації та проведення земельних торгів місцеві ради можуть суттєво поповнити свої бюджети, що дасть можливість профінансувати роботи відповідно до прийнятих програм розвитку земельних відносин та охорони земель та для вирішення соціальних та інших питань, надасть можливість прозоро і ефективно реалізувати земельні ділянки за їх реальну ринкову вартість, а переможець аукціону отримує земельну ділянку у власність або користування не витрачаючи часу та кошти на розроблення землевпорядної документації.