16 грудня відбулося розширене засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області. Захід пройшов під головуванням керівника обласної землевпорядної служби Наталії Ільчанінової.
Починаючи засідання вона представила новопризначених начальників територіальних підрозділів Держгеокадастру. Наталія Ільчанінова також зазначила, що питання кадрового забезпечення стоїть наразі дуже гостро.
Слово взяв Валерій Горлачук, завідувач кафедри економіки підприємства та землеустрою факультету економічних наук, доктор економічних наук, професор Чорноморського державного університету ім. Петра Могили. Він поцікавився перспективами матеріального, житлового та соціального забезпечення майбутніх спеціалістів-випускників. Адже серед студентів є бажаючі працювати у віддалених районах Миколаївщини. Наталія Ільчанінова зазначила, що питання вирішуватимуться поступово та спільними зусиллями.
Всього в рамках колегії було розглянуто шість питань. Йшлося про підсумки діяльності Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області за рік. Обговорювалася якість відомостей про зареєстровані права власності та оренди на земельні ділянки, щодо яких здійснюється відкриття поземельних книг.
Присутні розглянули стан інвентаризації та моніторингу земель.
Жвава дискусія розгорнулася довкола надання у власність земельних ділянок та резервування земельних ділянок для учасників антитерористичної операції, продажу прав оренди земель сільгосппризначення.
Наталія Ільчанінова підкреслила, що значний потенціал місцевих органів Держгеокадастру полягає у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи, взаємодії з центрами надання адміністративних послуг, органами місцевого самоврядування, районними державними адміністраціями. Тому в.о. начальника Головного управління доручила всім керівникам територіальних органів Держгеокадастру Миколаївщини особисто тримати це питання на контролі.
«Це, насамперед, показник ефективності вашої роботи. Надання вичерпної інформації громадянам, проведення зустрічей з місцевими головами сільських, селищних рад, керівниками районних державних адміністрацій для надання роз’яснень земельного законодавства, нововведень, процедури надання земельних ділянок має стати звичною процедурою», – прокоментувала доручення Наталія Ільчанінова.
Велику увагу присутні приділили реалізації пілотного проекту сполучення системи електронного документообігу та публічної кадастрової карти. Серед пріоритетів також продовжує знаходитися дотримання термінів виконання контрольних доручень, розгляду звернень громадян тощо.
Член колегії, представник Держгеокадастру Олег Бойченко зазначив, що поступово всі послуги та операції здійснюватимуться лише в електронній формі. Тому точність даних, які поповнюють Національну кадастрову систему, напряму впливає на ефективність реформ та нововведень.
У робочому порядку обговорювали питання підтримання та підвищення родючості ґрунтів, взаємодії з орендарями з даної проблеми.
Розглянули також доручення Держгеокадастру стосовно орендної плати, яка повинна становити не менше 8% від нормативної грошової оцінки землі, що перебуває в оренді.
Наостанок заступник начальника Головного управління Вадим Дробот звернув увагу присутніх на необхідність виправлення помилок в частині неповних (відсутніх) відомостей про правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на які відкриті Поземельні книги. Відтепер це персональна відповідальність керівників територіальних органів Держгеокадастру у Миколаївській області.