Президент України Петро Порошенко підписав закони по боротьбі з корупцією.
Зокрема, йдеться про закони:
– «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки»;
– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів»;
– «Про запобігання корупції»;
– «Про створення Антикорупційного бюро».
Водночас останній з пакета антикорупційних законів, а саме «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» – поки не опублікований.
Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» набуває чинності на наступний день після опублікування. Документ затверджує основи державної антикорупційної політики та передбачає визначення комплексу першочергових заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні і формування бази для подальших антикорупційних реформ на 2014-2017 роки, Закон не містить конкретних законодавчих заходів, а має скоріше декларативний характер.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів» набуває чинності через місяць після опублікування. Документ дозволить виявити чиновників-реальних власників нерухомості, а також відкриє доступ до реєстру прав на нерухомість.
Закон України «Про запобігання корупції» набирає чинності через півроку після опублікування. Документ передбачає проведення спеціальної антикорупційної експертизи, для чого буде створена Національна комісія з питань протидії корупції. Документ вводить спеціальну процедуру декларування доходів і видатків всіх державних чиновників вищої категорії. Вводиться процедура електронного оприлюднення всіх декларацій вищих посадових осіб України.
Закон України «Про створення Антикорупційного бюро» набуває чинності через три місяці після опублікування. Бюро розслідуватиме корупційні злочини виключно у вищих ешелонах влади: міністрів, народних депутатів, суддів, прокурорів, військових вищого офіцерського складу, державних службовців 1-2 рангу, керівників великих державних підприємств і т.д. В структуру бюро увійдуть центральний апарат і сім територіальних управлінь.
Comments are Closed