Захід відбувся 08 серпня, з 10:00 до 12:00 у Миколаївському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств установ і організацій. В ньому взяли участь представники центрального апарату Держзем­агентства України, територіальних органів Держзем­агентства у Миколаївській області, керівництво і профільний склад облдержадміністрації, працівники райдержадміністрацій, сільськогосподарських підприємств, мас-медіа.

З вітальним словом виступив перший заступник голови облдержадміністрації В. Луста. Володимир Вікторович відзначив роль землевпорядної сфери у розвитку агропромислового комплексу області. Спільні зусилля з аграріями, наголосив він, забезпечили Миколаївщині рекордний врожай зернових.
Вступне слово взяв начальник Головного управління Держзем­агентства у Миколаївській області А. Мальований. Представивши програму круглого столу та основних доповідачів, Андрій Миколайович перейшов до презентації звіту за підсумками 100 днів перебування на посаді голови Держзем­агентства С. Рудика. Коментуючи основні досягнення центрального органу, Андрій Миколайович наголосив: миколаївська землевпорядна служба теж може пишатися — адже завдяки зустрічам з місцевими громадами кількість звернень зменшилася на 45%. Миколаївські землевпорядники в рамках проголошеного С. Рудиком курсу на підвищення обороноздатності держави зібрали понад 22 тис. грн. на лікування воїнів Збройних Сил України, поранених в ході антитерористичної операції.
Заключний виступ — презентація змін, передбачених Проектом Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення”. Начальник відділу реєстрації об’єктів державного земельного кадастру Департаменту державного земельного кадастру Т. Гіріч наголосила: продажу державних та комунальних сільгоспземель не буде. Продаватиметься лише право оренди на ці угіддя. Право оренди стає предметом іпотеки, угод щодо міни, ренти, дарування, успадкування, внесення до статутного капіталу. Термін оренди визначається за згодою сторін, але має становити від 14 до 50 років. Договір оренди можливо розірвати в односторонньому порядку в разі несвоєчасної виплати орендної плати, – завершила Тетяна Валеріївна.
В ході подальшої дискусії прийнято низку пропозицій представників АПК, юристів. Наразі вони узагальнюються для Держзем­агентства України щодо подальшої роботи над законопроектом.
За підсумками обговорення відбувся брифінг зі ЗМІ. Журналістів цікавило, чи не містить популізму подібний законопроект, наскільки він зачепить дрібних і середніх землевласників. А. Мальований та Т. Гіріч надали вичерпні роз’яснення та закликали мас-медіа до активного висвітлення проекту закону.