Асоціація фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) виступає категорично проти запровадження ще одного податку для сільгоспвиробників. Про це в інтерв’ю телеканалу UBR заявив президент АФЗУ Микола Миркевич.
Законопроект № 10051 від 15 лютого 2012 р., запропонований Григорієм Калєтніком і зареєстрований у Верховній Раді, викликає незадоволення у селян. Президент АФЗУ вважає, що це найбільш вдарить по селянину, по фермеру, по дрібному виробникові. «Це чергове фінансове навантаження на сільгоспвиробника. Збільшивши оціночну вартість в 1,7 рази, а зараз плюс до цієї вартості йде ще 1% … від 100 до 300 грн. – В середньому 200 грн. – Це буде обтяження додатково», – підкреслив М. Миркевич. Він зазначив, що сьогодні представників великих виробників, які мають холдинги і компанії, не хвилюють проблеми селян і це найменше відіб’ється на них. «Якщо вони і заплатять до каси ті 200 грн. (Середню ціну) – то всього-на-всього. А фермер на селі як і платив так і буде платити. Крім того, фермер це виробник, який живе в селі, працює з людьми. Він постійно надає і послуги, і допомогу, і, крім того, з нього будуть знімати ще й цей відсоток», – сказав М. Миркевич.
«Тому ми категорично проти. І я сьогодні піду на засідання комітету, де я це питання буду перед головою комітету піднімати однозначно», – пообіцяв президент АФЗУ.
М. Миркевич зазначив, що в світі сільгоспвиробник отримує допомогу від держави в середньому 500 євро на га, а «ми мало того, що не надаємо допомогу, але ще й хочемо його обкласти податком».
Президент АФЗУ також зазначив, що сьогодні великі аграрні компанії засівають в основному зернові технічні культури – це соняшник на олію, зернові на експорт і рапс. У той же час фермери та сільгоспвиробники в основному вирощують в Україну овочі, молоком займаються. «Це все сьогодні енергомістке, сьогодні це неприбуткове, і ще, крім цього, він (фермер, сільгоспвиробник – ред.) Буде змушений платити зайві 200 грн. з гектара. Звідки брати ці кошти – я не знаю», – підсумував М. Миркевич.
(За матеріалами газети "Реклама на село")
Comments are Closed