Група фахівців Світового банку, який позичив Україні 89,7 млн дол. США на проект видачі держактів на право власності на землю у сільській місцевості та створення системи кадастру, завершила свій візит в Україну 20 лютого. Експерти Світового банку зазначають, що ключові успіхи проекту щодо видачі актів на право власності на землю, картографії та електронного земельного кадастру досягнуті і, що Україна отримала найбільшу у Європі кадастрову карту.
Публічна кадастрова карта – це елемент Національної кадастрової системи, робота якої розпочалася з початку 2013 року.
У майбутньому до кадастру буде додаватися й інша інформація для створення національної системи геопросторових даних. Так, на кадастр накладатиметься інформація про комунікації і мережі, будови, надра, водні і лісові ресурси. Попри великі масиви інформації інтерфейсом карти дуже легко управляти. В її інтерфейсі нема ніяких складних переходів і складних дій, які необхідно вчинити оператору.
Необхідність створення електронної системи земельного кадастру обумовлена положеннями Закону України “Про Державний земельний кадастр”, прийнятим ще у липні 2011 року.
Країна намагалася створити цивілізований земельний кадастр десятиліттями, а втілила в життя цей проект нинішня влада.
Тепер в Україні є кадастр – він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний.
Крім того, відкривається доступ до бази даних кадастру для нотаріусів, банків (для забезпечення кредитних операцій), іпотечних закладів та ліцензіатів – організацій, які ведуть землевпорядні роботи. Для України це унікальний досвід, тому що досі всі ці дані були закриті пеленою секретності для пересічного громадянина, що породжувало хабарництво, всілякі зловживання та корупцію.
Картографічна технологія, яку застосовують фахівці земельного відомства при створенні кадастру, включатиме десятки характеристик земельної ділянки, надаватиме найбільш рентабельні і точні засоби для опису наділів землі. Електронні дані Державного земельного кадастру стають платформою для успішної міжвідомчої взаємодії щодо ведення містобудівного, лісового, водного та інших галузевих кадастрів. Це загалом дає повну та чітку картину ресурсів країни, контроль та управління ними та залучення інвесторів.
Інформаційне суспільство, Земельне законодавство, Землеустрій, Кадастр і реєстрація, Офіційна хроніка та новини
Тепер в Україні є кадастр – повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний
Comments are Closed