Оцифрування паперових документів – одне із пріоритетних завдань України при переході до цифрового управління. Ця послуга останнім часом досить витребувана з боку державних установ. Відповідно до статті 32 Закону України «Про землеустрій» Державний фонд документації із землеустрою формується на основі збору, обробки, обліку матеріалів, отриманих в результаті здійснення землеустрою.
Станом на січень 2019 року у Державному фонді документацій із землеустрою по Миколаївській області обліковано понад 254 тисячі примірників документацій із землеустрою.
6 червня 2019 року, в рамках реформи е-урядування, Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області передало для перетворення у цифровий вигляд (оцифрування) 38 тисяч примірників документації із землеустрою, що включена до Державного фонду.
Оцифрування являє собою переклад зображення з паперового носія в цифровий. Якщо просто відсканувати зображення, воно буде мати електронну версію, але не буде вважатися оцифрованим. Це буде тільки відсканована копія, яку можливо копіювати, але не редагувати. Щоб графічний документ став оцифрованим в повному сенсі цього слова, його потрібно векторизувати. Для цього є спеціально розроблені комп’ютерні програми, які успішно застосовуються в повсякденній діяльності інженерів.
Перетворення всіх матеріалів Державного фонду документації із землеустрою в електронний вигляд (оцифрування) забезпечить оперативний пошук та перегляд користувачами необхідної інформації, знизить корупційні ризики та зробить прозорим моніторинг використання і надходження документації із землеустрою до Державного фонду.