З початку року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області забезпечили надання 564 витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для фізичних та юридичних осіб через Центри надання адміністративних послуг.

Найбільше таких документів видано у відділах № 2 (Вознесенський район – 406 ) та № 3 (Миколаївський – 63 ) управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління.

Одним із пріоритетних завдань на сьогодні є оновлення та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів.

Так, відповідно до вимог статті 18 Закону України «Про оцінку земель» та з урахуванням норми пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України, потребують оновлення нормативної грошової оцінки 722 населені пункти в Миколаївській області. Це населені пункти, нормативна грошова оцінка яких розроблялась більше 7 років тому.

З початку 2025 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель по 42 населеним пунктах Миколаївської області.

Відповідно до раніше укладених договорів продовжуються роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів в межах Благодатненської та Кривоозерської територіальних громад Первомайського району Миколаївської області.

Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області проводиться роз’яснювальна робота з органами місцевого самоврядування щодо питань оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

З метою організаційного та методичного забезпечення проведення нормативної грошової оцінки земель, а також реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 № 1147 «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», Головне управління Держгеокадастру рекомендує територіальним громадам, при формуванні місцевого бюджету, передбачити кошти на проведення повторної грошової оцінки земель населених пунктів.

Проведення нормативної грошової оцінки має не тільки регуляторний характер щодо поліпшення земельних відносин, а також значний соціально-економічний аспект, оскільки за рахунок зростання надходжень від плати за землю органи місцевого самоврядування отримують додаткову можливість підвищувати соціально – економічний стан населених пунктів.
Слід зазначити, що внесення оновлених даних нормативної грошової оцінки земель додатково забезпечує зручність для громадян щодо формування та виконання затребуваних документів, зокрема за допомогою е-сервісу Держгеокадастру.