З початку поточного року керівники відділів у районах Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели ряд заходів з інформування підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки.
Зокрема, керівники відділів у районах брали участь у нарадах під головуванням голів районних адміністрацій, проводили роз’яснювальні зустрічі з керівниками підприємств та землевпорядниками, надавали консультації головам ОТГ, сільських та селищних рад тощо. Під час таких заходів було повідомлено про необхідність власникам земельних ділянок приватної власності, землекористувачам, органам державної влади земель державної форми власності та органам місцевого самоврядування земель комунальної власності для захисту своїх прав на землю та для оперативного користування відомостями з різних потреб звертатися з документами із землеустрою до Центру надання адміністративних послуг для внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.
Також землевпорядники відділів у районах регулярно направляли керівництву міських та сільських рад районів, а також керівникам підприємств та установ району листи-роз’яснення щодо активізації роботи по розробці документації із землеустрою по встановленню меж земельних ділянок. Для інформування населення землевпорядники розміщували інформаційні матеріали на дошках об’яв.
Загалом спочатку 2020 року було проведено 200 нарад з керівниками сільських рад районів та товаровиробниками, направлено до міських та районних рад 147 листів-роз’яснень щодо активізації роботи по розробці документації із землеустрою, розміщено 58 інформаційних повідомлень на офіційних сайтах РДА, розміщено 83 оголошення на дошках об’яв відділів Головного управління у районах та сільських, селищних рад, оприлюднено 11 оголошень у ЗМІ.
Довідково
Державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права. Для такої реєстрації необхідно подати відповідну заяву. Сертифікований інженер-землевпорядник може подати онлайн заяву про реєстрацію земельної ділянки через портал електронних сервісів Держгеокадастру, що є особливо актуально на теперішній час – в умовах карантину.
Вартість здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастр є безкоштовною.