Протягом поточного року відділом державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області було здійснено обстеження 490 пунктів Державного геодезичної мережі 1,2 та 3 класів.
Після обстеження виявилось, що з 490 пунктів Державного геодезичної мережі, в задовільному стані перебувають 224 геодезичних пункти, з них :
1 класу – 25, що становить 65% від загальної кількості;
2 класу – 94, що становить 46% від загальної кількості;
3 класу – 105, що становить 42% від загальної кількості.
Решта геодезичних пунктів були пошкоджені, знищені або потребують детального інструментального обстеження (не дотримання охоронних зон пунктів, розширення доріг, розорювання спецтехнікою місцезнаходження пунктів, видобуток корисних копалин на місці пунктів, важкодоступність до пункту обстеження в зв’язку з розташуванням болотистої чи лісової місцевості).
За результатами виконаних робіт з обстеження пунктів Державного геодезичної мережі України 1 та 2 класу були складені картки побудови, обстеження та відновлення геодезичних пунктів, фото центрів і передані до Державного картографо-геодезичного фонду України та до адміністратора банку геодезичних даних для внесення змін до бази даних геодезичних пунктів. Проведення робіт з обстеження пунктів геодезичної мережі 3 класу на території Миколаївської області тривають. Опрацьовано 249 пунктів, що складає 77% .
ДОВІДКОВО:
Державна геодезична мережа – це сукупність пунктів, рівномірно розміщених на території країни і закріплених на місцевості спеціальними центрами, які забезпечують їх збереження та стійкість у плані і за висотою протягом тривалого часу.
Державна геодезична мережа є носієм геодезичної системи координат і висот України.
Відповідно до статистики кількості геодезичних пунктів:
На території України |
На території Миколаївської області |
1 клас — 817
2 клас — 5997 3 клас — 8144 |
1 клас — 38
2 клас — 203 3 клас — 323 |
Систематичне обстеження та відновлення геодезичних пунктів здійснюється виконавцями геодезичних робіт на окремих територіях під час виконання топографо-геодезичних робіт, земельно-кадастрової зйомки, інженерно-геодезичних вишукувань, пов’язаних з використанням геодезичних пунктів.
Особи, винні у порушенні вимог щодо охорони геодезичних пунктів, несуть відповідальність згідно із законодавством.