З метою запровадження ефективного та прозорого здійснення закупівель, відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» 1 серпня 2016 року спеціалісти ГУ Держгеокадастру у Миколаївській області організували проведення тренінгу на тему: «Впровадження системи електронних закупівель в системі «ProZorro» з працівниками, які залучені до виконання завдань із здійснення закупівель товарів, робіт та послуг». Захід відбувся за сприяння Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Миколаївської обласної державної адміністрації.
Участь у тренінгу взяв і директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Дмитро Дибченко. Запрошені представники територіальних органів землевпорядної служби області, керівники структурних підрозділів Головного управління, а також уповноважені державних підприємств приймали активну участь в обговоренні всіх аспектів роботи системи електронних закупівель.
Представник Одеського регіону з системи «ProZorro» Світлана Остапенко ділилася досвідом роботи з публічними закупівлями, особливостями законодавства у даній сфері.
«До недавнього часу в Україні працювала нормативно-правова та інституційна база, що регулювала «паперові» процедури державних закупівель, – зазначила Світлана Остапенко. – Однак, як свідчить практика, формальна відповідність українського законодавства не гарантувала прозорих, ефективних і справедливих процедур закупівель, а також не сприяла вирішенню найголовнішої проблеми у сфері державних закупівель – викоріненню системної корупції».
За словами ведучої тренінгу, з 1 серпня 2016 року в Україні завершується повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro. Повний перехід на електронну систему означає, що відтепер всі тендери, які перевищують порогові значення, повинні проводитись через ProZorro. Державний замовник (орган влади, державне чи комунальне підприємство) повинен завантажувати в ProZorro тендерні заявки, оголошуючи таким чином закупівлю. Далі він відповідає на питання постачальників і проводить в електронній системі аукціон чи іншу процедуру, передбачену Законом «Про публічні закупівлі». Після визначення переможця, замовник зобов’язаний також завантажити в систему текст договору з постачальником.
Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області завжди приділяє особливу увагу питанням підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців в системі органів земельних ресурсів, неухильному дотриманню визначених нормативних показників із забезпечення безперервного навчання державних службовців.
Після закінчення тренінгу учасники мали змогу додатково поспілкуватися зі Світланою Остапенко та отримати відповіді на окремі запитання, стосовно роботи системи електронних закупівель.