На виконання доручення, наданого керівником Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Олегом Колесніком на виробничій нараді, яка відбулася 3 червня 2020 року, начальники відділів у Миколаївському та Вітовському районах Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели у районах спільні наради з представниками сільських та селищних рад, об’єднаних територіальних громад району.
У ході наради були висвітлені наступні питання:
- Створення громадських пасовищ та виявлення фактів їх розорення.
- Встановлення меж населених пунктів.
- Проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, внесення даних про нормативну грошову оцінку населених пунктів до Державного земельного кадастру.
Начальники відділів у Миколаївському районі Людмила Сандольська та у Вітовському районі Марія Чупкіна Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області розповіли присутнім, що відповідно до вимог статті 34 Земельного кодексу України громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.
Окрему увагу землевпорядники приділили встановленню меж населених пунктів, яке на сьогодні має стати запорукою усунення численних суперечок між органами влади, місцевого самоврядування з приводу прийнятих рішень стосовно перерозподілу земельних ділянок.
«Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць чітко розмежує території земель в межах та за межами населених пунктів, а також застереже органи державної влади та місцевого самоврядування від перевищення своїх повноважень при розпорядженні земельними ділянками при наданні їх у власність та користування», – зазначила начальник Відділу у Вітовському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Марія Чупкіна.
Також головною темою заходу стала необхідність проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів, результати якої використовуються для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Наприкінці заходу Марія Чупкіна та Людмила Сандольська відповіли на питання присутніх та внесли ряд пропозицій, а саме:
1) Вирішити питання про необхідність вжиття заходів щодо створення громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної/комунальної власності.
2) Неухильно повідомляти про факти виявлення розорення пасовищ до Відділу або безпосередньо до управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.
3) Передбачити виділення з місцевих бюджетів коштів на виготовлення проєктів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень, прискорити встановлення меж населених пунктів, забезпечити внесення відомостей про межі населених пунктів до Державного земельного кадастру.
4) Передбачити виділення з місцевих бюджетів коштів на виготовлення технічних документацій про нормативну грошову оцінку населених пунктів, забезпечити внесення відомостей про нормативну грошову оцінку населених пунктів до Державного земельного кадастру.