Про це очільниця землевпорядної служби області доповіла під час зустрічі представників військових частин, громадських організацій демобілізованих учасників АТО, керівників органів державної влади та місцевого самоврядування. Серед запрошених були: Миколаївський міський голова Олександр Сенкевич, керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, заступник обласного військового комісара Олександр Жолудь. Захід відбувся 31 травня у Миколаївській облдержадміністрації під головуванням керівника області Вадима Мерікова.
Серед іншого присутні розглянули питання виділення земель воїнам-учасникам антитерористичної операції у Миколаївській області.
Відкриваючи нараду, Вадим Меріков відзначив необхідність координації роботи всіх органів влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Голова Миколаївської облдержадміністрації також подякував в.о. начальнику Держгеокаадстру за плідну співпрацю та готовність допомогти.
Наталія Ільчанінова деталізувала хід отримання військовослужбовцями земельних ділянок. Заявники отримали 3 958 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 4 756 земельних ділянок на Миколаївщині. Загальна площа цих земель становить 6 711 га. Лише за останній тиждень до Головного управління надійшло 163 заяви від учасників АТО. «За станом на теперішній час, наші фахівці прийняли 1 102 рішення та накази про затвердження проектів землеустрою та надання у власність 1 679 земельних наділів. Загальна площа ділянок – 2 066 га.» – підкреслила посадовець.
Під час обговорення проблем, що можуть виникати у процесі оформлення всіх необхідних документів, очільниця Держгеокадастру області порушила питання недостатньої обізнаності учасників АТО щодо самої процедури.
«Землевпорядники неодноразово брали участь та виступали ініціаторами конкретних дій задля повноцінного та справедливого забезпечення земельними ділянками наших захисників. – наголосила Наталія Ільчанінова, – Ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу щодо правильності написання заяв, завірення копій документів, що посвідчують особу, отримання та обов’язкової наявності довіреності для представників тих потенційних землевласників, які наразі знаходяться у зоні бойових дій».
Ефективність роботи у цьому напрямку залежить і від роботи центрів надання допомоги демобілізованим військовослужбовцям, волонтерських організацій. Тож чиновниця вчергове закликала їх до співпраці та координації роботи.
«Не треба боятися людей, – підсумувала Наталія Ільчанінова. – Керівництво, працівники Головного управління завжди йдуть назустріч заявникам. Так, не кожного разу є взаєморозуміння між органами влади і громадянами. Непоодинокі випадки подання клопотань учасником АТО на земельні ділянки однакового цільового призначення у різних районах. Це свідчить про необізнаність громадянина щодо власних прав. Маю надію, що спільними зусиллями ми зможемо зламати стереотип «недоступних» та «непробивних» чиновників. Тоді і проблемних питань буде менше».
По закінченню зустрічі військовослужбовці та їх представники особисто подякували в.о. начальника Держгеокадастру області за співробітництво та оперативність у вирішенні питань надання земельних ділянок. Наталія Ільчанінова додатково в індивідуальному порядку роз’яснила процедуру оформлення земельних наділів.
«Вся необхідна інформація розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру і Головного управління, – додала вона. – Там же кожен бажаючий може ознайомитися з переліком зарезервованих земельних масивів для передачі у власність нашим воїнам. Цей перелік постійно оновлюється, по мірі резервування нових земельних наділів. Землевпорядники Миколаївщини, за необхідності, братимуть активну участь у роботі мобільних груп з інформування учасників АТО щодо їх прав».