На черговому засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції було прийнято рішення про затвердження Переліку посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, та Переліку посад з підвищеним корупційним ризиком.
Рішенням НАЗК Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків від 17 червня 2016 року № 2 скасовано. Наразі є два окремих переліки: з високим корупційним ризиком для здійснення окремих цілей, визначених статтею 50 (щодо повної перевірки декларацій), та підвищеним корупційним ризиком для здійснення окремих цілей, визначених статтею 56 (щодо проведення спеціальної перевірки) ЗУ «Про запобігання корупції».
Під час формування зазначених переліків було застосовано такі критерії:
- виключення дублювання з посадами, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища;
- наявність організаційних, розпорядчих або контрольних повноважень;
- можливість прийняття управлінських рішень;
- реалізація контрольно-наглядових функцій.
Проект рішення погодили без зауважень Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Фонд державного майна України. Також Громадська рада при Національному агентстві провела експертизу зазначеного проекту рішення та надано відповідний висновок щодо рекомендації прийняття його на засіданні Національного агентства. Рішення про затвердження Переліків Департамент організації роботи із запобігання та виявлення корупції НАЗК направив на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Перелік посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків
- Посада Глави Адміністрації Президента України та його заступників.
- Посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів центрального апарату Національного банку України.
- Посади керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.
- Посади керівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності та їх заступників, призначення яких здійснюється державними органами.
- Посади в органах місцевого самоврядування: перших заступників, заступників міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення) голів, заступників сільських, селищних голів; заступників голів районних, районних в містах рад; секретарів міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення), сільських, селищних рад; керуючих справами виконавчих комітетів міських (міст – обласних центрів та міста Сімферополя, міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад; голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі).
- Посади, які займають особи, призначені відповідальними за реалізацію антикорупційної програми відповідно до частини п’ятої статті 62 Закону України «Про запобігання корупції», за умови приналежності такої особи до суб’єктів декларування згідно вказаного Закону.
- Посади членів державних колегіальних органів, за умови якщо такий орган здійснює функції з державного регулювання.
Перелік посад з підвищеним корупційним ризиком
- Посада Глави Адміністрації Президента України та його заступників.
- Посади членів державних колегіальних органів.
- Посади, які повинні заміщатися старшим офіцерським складом військовослужбовців у військових комісаріатах.
- Посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів центрального апарату Національного банку України.
- Посади керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.
- Посади керівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб’єктів господарювання державної форми власності та їх заступників (крім громадян інших держав), призначення яких здійснюється державними органами.
- Посади державної служби, визначені структурою державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, у разі недоцільності утворення структурних підрозділів.
- Посади в органах місцевого самоврядування: перших заступників, заступників міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення) голів, заступників селищних, сільських голів; заступників голів районних, районних в містах рад (територіальних громад); секретарів міських (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим, районного значення), селищних, сільських рад (територіальних громад); керуючих справами виконавчих комітетів міських (міст – обласних центрів та міста Сімферополя, міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад (територіальних громад); голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад або територіальних громад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі).