Обмеження щодо сумісництва та суміщення поширюються на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначених у пункті 1 частини першої статті 3 Закону.
Винятки:
депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
депутати місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі);
члени Вищої ради юстиції (крім тих, які працюють у Вищій раді юстиції на постійній основі), народні засідателі присяжні.
Вказаним особам забороняється
1. Займатися іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачене Конституцією або законами України.
2. Входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації , що має на меті одержання прибутку, якщо інше не передбачене Конституцією або законами України.
Виняток
Крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації).

Відповідальність
Ч. 1 статті 172-4 Кодексу про адміністративні правопорушення:
За порушення обмеження щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю або підприємницькою діяльністю встановлено відповідність у вигляді штрафу від трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 грн.) до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.) та конфіскації отриманого доходу чи винагороди.
За порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу правління , інших виконавчих чи контрольних органів , чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, встановлено відповідальність у вигляді штрафу від трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 грн.) до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.) та конфіскації отриманого доходу чи винагороди.

У разі повторного вчинення особою зазначених правопорушень протягом року після застосування адміністративного стягнення, передбачена відповідальність у вигляді штрафу від п’ятисот (8500 грн.) до восьмисот (13600 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу чи винагороди та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.