Нормативна грошова оцінка земель в Україні використовується як база для справляння земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, визначенні втрат cільськогосподарського виробництва. З метою оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру розроблено нову методику нормативної грошової оцінки земель, яку затверджено Постановою № 1147 від 3 листопада 2021 з розрахунку безумовного дотримання існуючого рівня надходжень до місцевих бюджетів.
Відповідно до Закону України «Про оцінку земель» оновлення нормативної грошової оцінки проводиться через 5- 7 років для земель населених пунктів та розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 7-10 років.
З початку 2021 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області видали фізичним та юридичним особам 33042 витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Із загальної кількості документів 28665 витягів надано на підставі заяв, сформованих в режимі онлайн. Через Центри надання адміністративних послуг надано 4377 витягів.
Наразі в Миколаївській області потребують оновлення 886 населених пунктів Миколаївської області Фахівцями Головного управління постійно надається організаційно-методична допомога з питань організації проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Миколаївської області.
Протягом року на Миколаївщині затверджено Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель 15 населених пунктів: c. Таборівка, м. Южноукраїнськ, с. Василівка, с. Покровка, смт. Олександрівка,с. Володимирівка, с-ще. Засілля, с-ще Квітневе, смт Первомайське, с. Новомиколаївка, с. Костянтинівка, с. Коблеве, с. Олександрівка, смт. Березанка, м. Баштанка Миколаївської області.