Нагадуємо, що з 09 грудня 2017 року розпочинається навчальний он-лайн курс «Конфлікт інтересів – треба знати!» (курс є безкоштовним). Зареєструватись на нього можна за посиланням: https://edx.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+COI101+2017_T3/about.
Цей курс допоможе опанувати базові практичні інструменти для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.
ПРОГРАМА КУРСУ
1. Введення в курс.
Короткі відомості про передумови створення цього курсу, його структуру та підґрунтя конспекту курсу, методику викладення матеріалу тощо.
2. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Детальний розгляд термінологічних основ, як то «конфлікт інтересів», «приватний інтерес», буде висвітлено алгоритм дій у разі виникнення конфлікту інтересів і які дії має вчинити особа, в якої виник конфлікт інтересів, а які має вчинити керівник такої особи. Крім того, буде присвячено увагу питанню запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав.
3. Окремі види обмежень, пов’язаних із конфліктом інтересів.
Держава запроваджує правові механізми, які запобігають конфлікту інтересів або забезпечують його врегулювання в разі виникнення. Саме такі види обмежень будуть розглядатися: одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільна робота близьких осіб.
4. Відповідальність за вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.
Усунення наслідків вчинення дій, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів. Невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення законодавства є важливим складником визначеного Конституцією України принципу законності. Саме тому буде розглянуто основні аспекти юридичних наслідків вчинення дій та прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.
5. Аспекти правозастосування.
Основна увага приділятиметься повноваженням Національного агентства та особливостям врегулювання конфлікту інтересів, що виник у діяльності суддів.
6. Конфлікт інтересів у діяльності народних депутатів України.
Відсутність виборчої системи, заснованої на відкритих списках і багатомандатних виборчих округах, створює сприятливе середовище для задоволення приватних інтересів окремих осіб шляхом повноважень представника Українського народу у Верховній Раді України. Як запобігти конфлікту інтересів у діяльності народних депутатів України і контролювати дотримання ними цих вимог – про це йтиметься в цьому розділі.
7. Конфлікт інтересів у діяльності окремих суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Розглядатимуться питання виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, військових посадових осіб утворених відповідно до законів військових формувань, у членів колегіальних органів та посадових осіб державних, комунальних підприємств, установ, організацій.
Інформаційне суспільство, Запобігання корупції, Офіційна хроніка та новини
Увага! Навчальний он-лайн курс «Конфлікт інтересів – треба знати!»
Comments are Closed