З метою зменшення бюрократично навантаження на суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері топографо-геодезичних робіт та спрощення надання адміністративних послуг при формуванні Державного фонду документації із землеустрою Держгеокадастром ініційовано зміни до законодавства, щодо скасування необхідності реєстрації апаратури супутникових радіонавігаційних систем, а також спрощення процедури подання документації із землеустрою та оцінки земель до Державного фонду документації із землеустрою та видачі інформації з нього.
Держгеокадастр визначає, що документація із землеустрою починаючи з 2020 року повинна бути в електронній формі, тобто передбачається обов’язкове надходження документації із землеустрою до Державного фонду документації із землеустрою в електронній формі залежно від виду документації та рівня проведення землеустрою розробник цієї документації через електронний портал Держгеокадастру безоплатно передає копії матеріалів виконаних робіт в електронному вигляді, засвідчені за допомогою кваліфікованого електронного підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, відповідального за якість робіт із землеустрою до:Головного фонду – із землеустрою, проведеного на загальнодержавному рівні; регіонального фонду – із землеустрою, проведеного на регіональному рівні; місцевого фонду – із землеустрою, проведеного на місцевому рівні.
Вимоги до електронного вигляду до матеріалів виконаних робіт:
формат зображення – кольоровий;
роздільна здатність – 300 точок на дюйм;
глибина кольору – не менше ніж 4 біти;
формат готового файла – PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення);
розмір файла – не більше ніж 20 мегабайти.
Якість матеріалів виконаних робіт в електронному вигляді повинна забезпечувати розбірливе читання його змісту.
Станом на 01 січня 2019 у Державному фонді документації із землеустрою по Миколаївській області зберігається понад 254 тис. примірників документації із землеустрою у паперовому вигляді.
Щороку до Державного фонду документації із землеустрою по Миколаївській області передається в середньому 25 000 примірників документації із землеустрою у паперовому вигляді.
З метою економії коштів Державного бюджету України та скорочення термінів надання адміністративної послуги «Видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою» запропоновані відповідні зміни до Положення Про Державний фонд документації із землеустрою, затвердженого, постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 р. № 1553.
У 2019 році найбільш популярною онлайн-послугою серед тих, які надає Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, було отримання документації із землеустрою (матеріали), що включена до Державного фонду документації із землеустрою. Все більше людей замовляють онлайн послуги у сфері земельних відносин.
Запровадження електронних послуг як частини політики детінізації та боротьби з корупцією в сфері земельних відносин є одним із головних пріоритетів у діяльності Держгеокадастру.