На цей час не втратила актуальності проблема для власників, які мають на руках державний акт про право власності на земельну ділянку та при цьому земельні ділянки не внесені до Державного земельного кадастру. Для вирішення цієї проблеми власник земельної ділянки, маючи на руках державний акт, подає за місцезнаходженням земельної ділянки пакет документів з метою внесення до кадастру інформації про земельну ділянку (реєстрації у Державному земельному кадастрі земельної ділянки). На підтвердження внесення інформації замовнику видається витяг про реєстрацію земельної ділянки в кадастрі.

У випадку наявності старого держакту, після отримання витягу з кадастру про реєстрацію земельної ділянки необхідно звернутися до органів, що здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, з метою реєстрації права.

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить усі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки, сформований як викопіювання з кадастрової карти (плану) території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку є обов’язковим при вчиненні правочинів щодо земельної ділянки (крім складення заповітів).

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку видається заявнику в день надходження заяви.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку може бути виданий будь-яким Державним кадастровим реєстратором, адміністратором центру надання адміністративних послуг у порядку, встановленому Законом України «Про адміністративні послуги», уповноваженою посадовою особою виконавчого органу місцевого самоврядування. На сьогодні також є можливість отримання послуги за допомогою мережі Інтернет безпосередньо з Публічної кадастрової карти.

Слід зазначити, що згідно п. 3 ст. 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості Державного земельного кадастру надаються на платній основі, крім випадків, визначених цим Законом. За надання відомостей справляється адміністративний збір, а саме: за витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку – 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та становить 96,05 грн. (станом на 01.01.2019).

Згідно п. 44 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868 для проведення державної реєстрацiї права власності на земельну дiлянку (державної або комунальної власності) заявник має подати витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

За 2018 рік державні кадастрові реєстратори Миколаївської області зареєстрували 40140 земельних ділянок, що становить 97,88 % від кількості поданих заяв. З моменту запровадження електронних сервісів через мережу Інтернет  послугами щодо отримання витягів з Державного земельного кадастру скористалися 21130 заявників.

Враховуючи тенденцію щодо законодавчого ускладнення процедури оформлення земельних ділянок в Україні Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області радить не відкладати питання внесення до Державного земельного кадастру відомостей про свої земельні ділянки, у разі їх відсутності.