На земельних аукціонах у 2015 – 2019 рр. передали в оренду строком на 7 років 356 земельних ділянок загальною площею 8139,17 га. Місцеві бюджети щорічно отримуватимуть майже 23 млн. 121 тис. грн. орендної плати. Кошти надійшли до місцевих бюджетів, в адміністративних межах яких розташовані земельні ділянки. Зазначена орендна плата з урахуванням коефіцієнтів індексації щороку буде надходити до місцевих бюджетів впродовж всього терміну дії договорів оренди земельних ділянок, укладених за результатами торгів.
У 2019 році Головне управління Держгнокадасту у Миколаївській області передало в оренду 68 земельних ділянок загальною площею 1589,20 га на суму 5 млн. 279 тис. грн. Також оголошено та розпочато реєстрацію учасників на 39 земельних ділянок загальною площею 784,44 га загальний стартовий розмір річної орендної плати становить 744 тис. грн., або 8% від нормативної грошової оцінки земель.
Загалом у Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області обліковується 356 земельних ділянок загальною площею 6287,44 га, які планується реалізувати на земельних торгах у 2019 році.
Станом на кінець березня 2019 року Головним управлінням укладено договори на формування лотів по 315 земельним ділянкам на загальну площу 5726,64 га, по яким проводяться роботи з розробки проектно-технічних документацій із землеустрою. Продовжується робота з підготовки лотів та добір земельних ділянок, права оренди яких можна реалізувати на торгах з подальшим наповненням місцевих бюджетів Миколаївської області.
Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області рекомендує приймати активну участь у земельних торгах для забезпечення захисту економічних та соціальних інтересів громадян, виконавчої влади, місцевого самоврядування, наповнення місцевих бюджетів та дотримання чинного земельного законодавства, об’єктивності встановлення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди між орендодавцями і орендарями.
Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».
Земельні торги проводяться у формі аукціонів та є дуже привабливим з точки зору наповнення місцевого бюджету, продаж землі має свої переваги, а саме швидкі та значні надходження. Земельні торги – насамперед прозорість, чесність, відкрита конкурентність і максимальне поповнення бюджетів.
У результаті належної організації та проведення земельних торгів місцеві ради можуть суттєво поповнити свої бюджети, що дасть можливість профінансувати роботи відповідно до прийнятих програм розвитку земельних відносин та охорони земель та для вирішення соціальних та інших питань, надасть можливість прозоро і ефективно реалізувати земельні ділянки за їх реальну ринкову вартість, а переможець аукціону отримує земельну ділянку у власність або користування не витрачаючи часу та кошти на розроблення землевпорядної документації.
Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».