Земельні торги проводяться у формі аукціонів. Переможець аукціону отримує земельну ділянку у власність або користування, не марнуючи часу та кошти на розроблення землевпорядної документації. Продаж землі на торгах має свої переваги. Передусім, це швидкі та значні надходження. Це дуже привабливо з точки зору поповнення місцевого бюджету.
На земельних аукціонах на Миколаївщині у 2015-2018 рр. було передано в оренду 3980,94 га земель. Місцеві бюджети щорічно отримують майже 10 890 тис. грн. орендної плати. Кошти надходять до місцевих бюджетів, в адміністративних межах яких розташовані земельні ділянки. Найдорожче продано право оренди на земельні ділянки державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строком на 7 років, а саме:
– земельна ділянка площею 24,0000 га, розташована в межах території Дмитрівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області. Розмір річної плати за користування земельною ділянкою 300,23 тис. грн. Це становить 189,73% від нормативної грошової оцінки (стартова ціна продажу – 12,66 тис. грн.)
– земельна ділянка площею 58,1549 га, розташована в межах території Новосілківської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області. Розмір річної плати за користування земельною ділянкою 415,62 тис. грн. Це становить 100,04% від нормативної грошової оцінки (стартова ціна продажу – 33,24 тис. грн.)
Орендна плата з урахуванням коефіцієнтів індексації щороку надходить до місцевих бюджетів впродовж всього терміну дії договорів оренди земельних ділянок, які були укладені за результатами торгів.
Земельні торги – насамперед прозорість, чесність та відкрита конкурентність. Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області пропонує зацікавленим особам брати активну участь у торгах. Цим забезпечується захист економічних та соціальних інтересів громадян, виконавчої влади, місцевого самоврядування та поповнення місцевих бюджетів. Прозорість процедури гарантує дотримання чинного земельного законодавства, а також об’єктивне встановлення розмірів орендної плати при укладенні договорів оренди між орендодавцями і орендарями.
У результаті належної організації та проведення земельних торгів місцеві ради мають можливість суттєво поповнити свої бюджети та профінансувати роботи відповідно до прийнятих програм розвитку земельних відносин та охорони земель. Це прозора та ефективна реалізація земельних ділянок за їх реальною ринковою вартістю.
Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».
Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрові номери, а також стартовий розмір річної орендної плати розміщено на сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області