18 липня 2018 року відбулося засідання Одеського апеляційного господарського суду. Було розглянуто апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області на постанову Господарського суду Миколаївської області по справі за позовом фермерського господарства Д.
У листопаді 2017 року фермерське господарство Д. звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з вимогою визнати договір оренди землі від 2007 року поновленим на п’ять років на тих самих умовах, які передбачені вищевказаним договором оренди. Позивач зазначив, що в 2017 році звернувся до Головного управління у Миколаївській області щодо поновлення договору строком на 5 років на тих самих умовах. Проте, документи орендаря були повернуті на доопрацювання з посиланням на відсутність державної реєстрації додаткової угоди від 2012 року.
Місцевий господарський суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській звернулось до апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в який просило рішення Господарського суду Миколаївської області скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову фермерського господарства Д повністю.
В апеляційній скарзі, зокрема, зазначено, що додаткова угода по договору, яка датована 2012 роком, не була зареєстрована у встановленому законом порядку, відтак, зміни до договору оренди земельної ділянки не набрали чинності. Судом не надано належної оцінки тому факту, що земельної ділянки площею 4,12га, яка була об’єктом оренди за договором оренди землі від 2007 року, станом на час ухвалення оскаржуваного рішення, вже не існувало, оскільки наказом Головного управління частину цієї земельної ділянки площею 1,000 га передано у власність громадянину З.
Таким чином, суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог та перебрав на себе повноваження розпорядника земель державної власності,самостійно змінивши площу земельної ділянки,що перебувала в оренді.
За таких обставин апеляційний господарський суд зазначив, що судом першої інстанції при винесенні рішення неповно з’ясовано обставини, що мають значення для справи та не застосовано норми матеріального права, які мають бути застосовані до спірних правовідносин.

Апеляційний господарський суд постановив апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області задовольнити. Рішення господарського суду Миколаївської області по справі скасувати . В задоволенні позову фермерському господарству Д. відмовити.