Новини

24.09.2019

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності, які виконують на території України картографічні, геодезичні, гравіметричні, аерозйомочні роботи

Відповідно до Закону України від 23 грудня 1998 р. «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» та Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 1999 р. №1344, суб’єкти підприємницької діяльності, які виконують на території України картографічні, геодезичні, гравіметричні, аерозйомочні роботи, тощо, зобов’язані безоплатно передавати до Держкартгеофонду копії матеріалів виконаних робіт для архівного зберігання.

Згідно  наказу Держгеокадастру від 12.12.2016 р. №332 «Про покладення функцій з ведення Державного картографо-геодезичного фонду України» Державне науково-виробниче підприємство «Картографія», приймає по актах приймання-передачі відповідні матеріали до Держкартгеофонду та інвентаризує їх.

Зразки супровідного листа та акта приймання-передачі і переліку матеріалів, які передаються до Держкартгеофонду, знаходяться за посиланням.

Суб’єктам підприємницької діяльності, які виконували вищенаведені роботи, необхідно надсилати інформацію про передачу матеріалів до відділу державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області в паперовому вигляді з супровідним листом, за формою, що знаходиться за посиланням.

20.09.2019

На Миколаївщині тривають роботи по обстеженню геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі

У Миколаївській області геодезичною службою Держгеокадастру продовжується обстеження пунктів Державної геодезичної мережі 1-3 класів. На сьогоднішній день за допомогою запущених у 2018 році двохчастотних GPS-приймачів було обстежено 124 пункти, що складає 80 % від загальної кількості.

За результатами проведеної роботи виявлено задовільний стан переважної більшості пунктів (45 пунктів). Також виявлено, що 39 пунктів знищені (у тому числі і по базі), 13 пунктів пошкоджено, 24 пункти розорано, 3 пункти неможливо обстежити через розташування на військовому полігоні.

Відповідно до затвердженого плану-графіку, до кінця року Головному управлінню Держгеокадастру у Миколаївській області залишилося здійснити інструментальне обстеження 32 геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України.

11.04.2019

Спеціалісти державного геодезичного нагляду Миколаївщини провели планову перевірку суб’єкта господарювання щодо дотримання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності

Протягом цього тижня головні спеціалісти відділу державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели плановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Результати перевірки можна передивитися на Інспекційному порталі заходів державного нагляду.

21.02.2019

У Головному управлінні Держгеокадастру у Миколаївській області відбулося встановлення базової референцної станції глобальних навігаційних супутникових систем

Розвиток та модернізація Державної геодезичної мережі, інтеграція України в світову та європейську економічні системи, введення і розповсюдження на території України системи висот UELN/EVRS2000 (Об’єднаної європейської нівелірної мережі/Європейської вертикальної референцної системи 2000 року замість Балтійської системи висот 1977 року (Російська Федерація), вивчення фігури Землі, картографування території держави та розвитку Української постійно діючої (перманентної) мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем (УПН ГНСС) як сегменту геодезичної (планової) Державної геодезичної мережі прискорили необхідність розпочати роботи з побудови мережі базових референцних станцій ГНСС. На замовлення Держгеокадастру Інститут геодезії Національного університету «Львівська політехніка» розробив технічний проект базових референцних станцій ГНСС. Мережа базових станцій на території України становить близько 185 одиниць.

У 2018 році у Головному управлінні Держгеокадастру у Миколаївській області відбулося встановлення базової референцної станції ГНСС з відповідним програмним забезпеченням.

Встановлення базової  ГНСС станції дозволить:

– з’єднати всі встановлені станції в мережу з існуючими станціями УПМ ГНСС, що дасть можливість використовувати більш розвинуту по присутності в регіонах станцій УПМ ГНСС;

– визначити положення базової станції від пунктів ДГМ (в радіусі 60-80 км) для виконання контролю ГНСС вимірів суб’єктів топографо-геодезичної та землевпорядної діяльності а також використовувати  дані окремо від загальної мережі станцій;

–  при використані методів РТК підключення до базової станції виконувати (в радіусі до 60-80 км) контрольні виміри в РТК режимі та в польових умовах визначати якість ГНСС вимірів суб’єктів топографо-геодезичної та землевпорядної діяльності;

– при застосуванні спеціального програмного забезпечення об’єднати всі станції в загальну мережу «базового» класу для контролю просторового положення станцій та якості визначень суб’єктів топографо-геодезичної та землевпорядної діяльності, які надають послуги РТК-мереж/підключень в Україні.

Встановлення базової  референцної станції глобальних навігаційних супутникових систем надасть можливість підвищити якість спостережень Державної геодезичної мережі.

06.02.2019

Протягом 2018 року землевпорядники Миколаївщини завершили обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 3 класу

Протягом минулого 2018 року землевпорядники Миколаївщини здійснювали обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 3 класу. Роботи з обстеження пунктів геодезичної мережі виконувались спеціалістами Держгеокадастру у районах області із залученням представників суб’єктів топографо-геодезичної діяльності. За підсумками проведених робіт складені картки та зроблені фотографії обстежених пунктів.

За інформацією Науково-дослідного інституту геодезії та картографії на території Миколаївської області розташовано 321 пункт Державної геодезичної мережі 3 класу, з яких обстежено 100 %. Результати обстеження виявили задовільний стан 39,56 % пунктів геодезичної мережі (127 пунктів від загальної кількості).

У п’яти районах області збереженими у задовільному стані виявилися більше 70 % пунктів мережі 3 класу.

Так, у Новобузькому районі Миколаївської області зареєстровано 17 пунктів мережі 3 класу, з яких 100 % виявилося збереженими у задовільному стані.

У Казанківському районі 77,3 % із зареєстрованих 22 пунктів знаходяться у задовільному стані.

У Первомайському районі області знайдено 17 пунктів, з яких 13 (76,44 %) знаходяться у задовільному стані, 3 – знищено, 1 – розорено.

У  Новоодеському районі під час обстеження у задовільному стані знайшли 18 пунктів з розташованих 24, що становить 75 %. Решта – розорені.

В Арбузинському районі серед 14 пунктів геодезичної мережі 3 класу у задовільному стані перебуває 10 пунктів (71,4 %).

Більшість геодезичних пунктів виявилися пошкодженими або знищеними. Так, у Кривоозерському та Врадіївському районах Миколаївської області з 8 пунктів мережі 100 % пунктів у незадовільному стані (місце розташування 3 пунктів розорено, решта – знищено або не знайдено). Пошкодження пунктів відбувається у зв’язку з недотриманням охоронних зон пунктів, розширенням доріг, розорюванням спецтехнікою, видобутком корисних копалин тощо.

В цілому, за результатами обстеження виявлено, що 23,98 % пунктів Державної геодезичної мережі 3 класу не знайдено (77 пунктів), 22,42 % – зруйновано (72 пункти), 10,59 % пунктів розорано спецтехнікою (34 пункти), 1,87 % – пошкоджено (6 пунктів), 1,55 % пунктів мережі неможливо обстежити у зв’язку з важкодоступністю (5 пунктів).

Протягом 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області здійснить дообстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу, які потребують інструментального розшуку, у зв’язку з придбанням двохчастотних GPS-приймачів.

22.01.2019

Увага! Землевпорядним організаціям та фізичним особам-підприємцям Миколаївської області, які відповідно до ст. 26 Закону України «Про землеустрій»  є розробниками документації із землеустрою.

Згідно до ст. 19 Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» юридичні та фізичні особи зобов’язані безоплатно передавати у  Державний картографо-геодезичний фонд України один екземпляр копій створених ними геодезичних, топографічних, картографічних, гідрографічних, аерозйомочних матеріалів з додержанням вимог законодавства про авторське право.

Повідомляємо, що інформацію про виконання робіт зі створення топографічних планів масштабів 1:2000 та 1:5000 та інформацію щодо передачі результатів робіт до Державного картографо-геодезичного фонду необхідно надавати до відділу державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області за адресою:

м. Миколаїв, пр. Миру, 34, 9 поверх, каб. 936 або на електронну пошту geonag_mk@ukr.net

27.11.2018

Землевпорядники Миколаївщини здійснили обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 3 класу

Протягом поточного року землевпорядники Миколаївщини здійснили обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 3 класу. Роботи з обстеження пунктів геодезичної мережі виконувались спеціалістами Держгеокадастру у районах області із залученням суб’єктів топографо-геодезичної діяльності. За підсумками проведених робіт складені картки та зроблені фотографії обстежених пунктів.

За інформацією Науково-дослідного інституту геодезії та картографії на території Миколаївської області розташовано 321 пункт Державної геодезичної мережі 3 класу, з яких обстежено 307. Результати обстеження виявили задовільний стан 121 пункту геодезичної мережі, що становить 39,41 % від загальної кількості.

Так, у Новобузькому районі Миколаївської області зареєстровано 17 пунктів мережі  3 класу, з яких 100 % виявилося збереженими у задовільному стані.

У Первомайському районі області знайдено 17 пунктів, що становить 100 % наявності, з яких 14 знаходяться у задовільному стані, 3 – знищено.

Більшість геодезичних пунктів виявилися пошкодженими або знищеними. Так, у Кривоозерському районі Миколаївської області з 8 пунктів мережі місце розташування 3 пунктів розорено, 5 – знищено. Пошкодження пунктів відбувається у зв’язку з недотриманням охоронних зон пунктів, розширенням доріг, розорюванням спецтехнікою, видобутком корисних копалин тощо.

В цілому, за результатами обстеження виявлено, що 23,12 % пунктів Державної геодезичної мережі не знайдено, 22,8 % – зруйновано, 11,07 % пунктів розорано спецтехнікою, 1,95 % – пошкоджено, 1,62 % пунктів мережі неможливо обстежити у зв’язку з важкодоступністю.

Довідково:

Державна геодезична мережа (ДГМ) є сукупністю геодезичних пунктів з відомими координатами і висотами, рівномірно розміщених на території країни і закріплених на місцевості спеціальними центрами, які забезпечують їх збереження та стійкість у плані і за висотою протягом тривалого часу. Ці пункти рівномірно розташовані на території України і визначені в єдиній системі координат.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда  для позначення на  місцевості  точок земної поверхні з відомими координатами і висотами.