Протягом поточного року землевпорядники Миколаївщини здійснили обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 3 класу. Роботи з обстеження пунктів геодезичної мережі виконувались спеціалістами Держгеокадастру у районах області із залученням суб’єктів топографо-геодезичної діяльності. За підсумками проведених робіт складені картки та зроблені фотографії обстежених пунктів.

За інформацією Науково-дослідного інституту геодезії та картографії на території Миколаївської області розташовано 321 пункт Державної геодезичної мережі 3 класу, з яких обстежено 307. Результати обстеження виявили задовільний стан 121 пункту геодезичної мережі, що становить 39,41 % від загальної кількості.

Так, у Новобузькому районі Миколаївської області зареєстровано 17 пунктів мережі 3 класу, з яких 100 % виявилося збереженими у задовільному стані.

У Первомайському районі області знайдено 17 пунктів, що становить 100 % наявності, з яких 14 знаходяться у задовільному стані, 3 – знищено.

 

 

Більшість геодезичних пунктів виявилися пошкодженими або знищеними. Так, у Кривоозерському районі Миколаївської області з 8 пунктів мережі місце розташування 3 пунктів розорено, 5 – знищено. Пошкодження пунктів відбувається у зв’язку з недотриманням охоронних зон пунктів, розширенням доріг, розорюванням спецтехнікою, видобутком корисних копалин тощо.

В цілому, за результатами обстеження виявлено, що 23,12 % пунктів Державної геодезичної мережі не знайдено, 22,8 % – зруйновано, 11,07 % пунктів розорано спецтехнікою, 1,95 % – пошкоджено, 1,62 % пунктів мережі неможливо обстежити у зв’язку з важкодоступністю.

Довідково:

Державна геодезична мережа (ДГМ) є сукупністю геодезичних пунктів з відомими координатами і висотами, рівномірно розміщених на території країни і закріплених на місцевості спеціальними центрами, які забезпечують їх збереження та стійкість у плані і за висотою протягом тривалого часу. Ці пункти рівномірно розташовані на території України і визначені в єдиній системі координат.

Геодезичний пункт – пристрій і (або) споруда для позначення на місцевості точок земної поверхні з відомими координатами і висотами.