Угорщина вирішила викупити землі румунської Трансільванії. Такий план Будапешта розкрив повірений угорського посольства в Румунії з аграрних питань Сабо Андор Йошепх.
За його словами, після лібералізації земельного ринку Румунії, згідно з вимогами ЄС, з 1 січня 2014 року, уряд у Будапешті забезпечує скупку земель Трансільванії. Для цього нібито вже підготовлена ​​ціла національна програма.
Надалі офіційні представники Угорщини спростували такі наміри. Це, втім, не заспокоїло румунську сторону. Екс-міністр сільського господарства Валерій Табере переконаний, що румунські спецслужби випустили з уваги дані плани. За його словами, це “означає, що ми оплачуємо їхню роботу даремно”.
“Якби я, як міністр не знав про це, то ми б не починали наші запити в 2010 році про відстрочку лібералізації земельного ринку”, – вказав він.
Свого часу Польща, Словаччина, Німеччина, Угорщина і Чехія відстрочку в свій час підтримали. А в 2013 році Єврокомісія змусила уряд Віктора Понта почати лібералізацію ринку вже з 1 січня 2014 року.
Всього в Румунії 9,4 мільйона гектарів орних земель, з яких один мільйон уже належить іноземним інвесторам, а ще два мільйони знаходяться в оренді.