Якщо земельні ділянки (для будівництва та ведення особистого селянського господарства) зареєстровано під одним кадастровим номером?
Згідно з п. 3.5. листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 №24-753/0/4-13 спори про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, якщо в державному акті є неточності, які підлягають виправленню, розглядаються судами з урахуванням вимог закону та роз’яснень, викладених в пунктах 10, 11 Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 р. № 7 «Про судову практику у справах про спадкування».
Питання спадкування земельної ділянки, на яку спадкодавцеві не належним чином виготовлені та видані правовстановлюючі документи, вирішується в судовому порядку.
Одночасно необхідно врахувати, що відповідно до статті 1225 Цивільного кодексу України та пункту 10 Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 р. № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (із збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Після визнання права власності на спадкове нерухоме майно у судовому порядку Ви як спадкоємець маєте замовити дві технічні документації на кожну земельну ділянку окремо та зареєструвати їх в Державному земельному кадастрі. Оплату таких робіт може здійснити винна сторона, якщо це буде вказано у судовому рішенні. Після чого спадкоємець має зареєструвати право власності на обидві земельні ділянки в Державному реєстрі прав відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Земельне законодавство, Кадастр і реєстрація, місто Южноукраїнськ, Питання-відповіді
Як успадкувати земельну ділянку, якщо в державному акті виявлено помилку?
Comments are Closed