Відповідно до пункту "а" частини першої статті 82 Земельного кодексу України юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності у разі придбання за договором купівлі-продажу, дарування, міни, а також інших цивільно-правових угод.
Часиною третьою статті 33 Земельного кодексу України встановлено, що використання земель особистого селянського господарства здійснюється відповідно до закону.
Частиною першою статті 1 Закону України "Про особисте селянське господарство" встановлено, що особисте селянське господарство – це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і проживають спільно, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції. Реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського туризму.
Враховуючи наведене вище, юридичним особам законодавство не забороняє набувати у власність земельні ділянки за видом використання для ведення особистого селянського господарства. Проте юридичні особи не можуть вести особисте селянське господарство, а тому повинні в подальшому надавати в оренду належні їм земельні ділянки особам, які мають право займатися веденням особистого селянського господарства (фізичним особам) або змінити цільове призначення земельної ділянки чи вид її використання.
Єланецький район, Земельне законодавство
Використання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства юридичними особами
Comments are Closed