Державними  інспекторами Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області у ході перевірок було виявлено, що землі, які є місцем складування родючого шару ґрунту орієнтовним об’ємом 80 тис. куб. метрів, що повинен бути використаний ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» для укріплення відкосів шламосховища №2 під час рекультивації після його експлуатації, рішенням Галицинівської сільської ради Миколаївського району було надано у приватну власність групі громадян для ведення особистого селянського господарства.

У подальшому, зазначені земельні ділянки, з розташованим на них складованим шаром ґрунту, згідно договорів купівлі-продажу придбані у приватну власність. Враховуючи зазначене, ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» в  подальшому не зможе реалізувати обов’язки визначені ст. 198 Земельного кодексу України, статті 35 Закону України «Про охорону земель».

Крім того, фізичною особою – підприємцем, що розробляв Проекти землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок громадянам, а потім і технічної документації щодо їх об’єднання, було внесено недостовірні відомості стосовно фактичного рельєфу.

Зазначене порушення зафіксоване актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства та на адресу Галицинівської сільської ради Миколаївського району підготовлено клопотання з питань дотримання вимог земельного законодавства щодо скасування прийнятих рішень  у відповідність до вимог діючого законодавства або скасування.

Додатково повідомляємо,що  керуючись вимогами статті 68 Закону України «Про землеустрій», Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області підготовані на розгляд кваліфікаційної комісії Держгеокадастру копії матеріалів перевірки дотримання вимог земельного законодавства та розробленої землевпорядної документації для прийняття рішення в межах наданих повноважень.