За І квартал 2020 року на Миколаївщині аграрії сплатили до державного бюджету 17,38 млн. гривень за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності згідно договорів оренди укладених на безконкурентних засадах. Це близько 29,22 % від загальної суми орендної плати, яка складає 59,48 млн гривень.

На теперішній час у Миколаївській області діє 3381 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності укладених на безконкурентних засадах. Найбільше таких договорів у Миколаївській області зареєстровано на території Новодеського району – 1086 договорів  на площу понад 9,3 тис. га, найменше у Кривоозерському районі – 14 договорів на площу 235 га. Загальна площа переданих в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності становить 70,54 тис га.

За строком дії найбільше договорів укладені на понад 10 років (2065), решта на строк до 7, на 7, на 8 – 10 років.

Середній розмір плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності укладених на безконкурентних засадах на Миколаївщині становить близько 2243,57 грн за 1 гектар. Найвищу середню вартість у Миколаївській області зафіксовано на території Березанського району – 6086,81 грн/га, найнижчу – у Новобузькому районі – 584 грн/га.

Довідково

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.