Шановні колеги! Звертаємо Вашу увагу на те, що з 01 січня 2020 року  розпочинається черговий етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Нагадуємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-ІХ внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а також інших законодавчих актів.

Внесеними змінами до переліку «близьких осіб», які були зазначені у Законі, наразі додаються: двоюрідний брат, двоюрідна сестра, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), тобто свати. Зазначені зміни набрали чинності 18 жовтня 2019 року.

Для вимог фінансового контролю «членами сім’ї» суб’єкта декларування тепер вважаються його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків.

Нові правила декларування та подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (зміни до статей 46, 52 Закону України «Про запобігання корупції») набули чинності з 01 січня 2020 року. З повним текстом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» можна ознайомитись за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/140-20#n370https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/140-20#n370.

Також надаємо перелік корисних посилань з рекомендаціями та роз’ясненнями щодо заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

Зазначені матеріали розміщено на вебсайті Національного агентства https://nazk.gov.ua у розділі «Декларування», на внутрішньому порталі Держгеокадастру та офіційному вебсайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.