Протягом 2020 року року керівники відділів у районах Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області провели ряд заходів з інформування підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки.
Керівники відділів у районах Головного управління Держгеокадастру на нарадах та зустрічах з землекористувачами та органами місцевого самоврядування надавали роз’яснення щодо правильності оформлення земельних ділянок, відомості по яких не внесені до Державного земельного кадастру.
Наприклад, нещодавно заступником начальника відділу в Арбузинському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Сергієм Сухарєвим проведено нараду за сприяння голови Арбузинської районної державної адміністрації з представниками сільських, селищних рад Арбузинського району та Благодатненської і Арбузинської ОТГ.
У ході наради висвітлені та роз’яснені наступні питання: створення громадських пасовищ , оформлення правовстановчих документів, необхідність встановлення меж населених пунктів, проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів,резервування земельних ділянок учасникам АТО /ООС із земель комунальної та державної власності та проведення інвентаризації земель бувших КСГП.
Загалом протягом І півріччя 2020 року Головним управління Держгеокадастру у Миколаївській області було проведено та ініційовано:
– 229 нарад з представниками сільських та селищних рад районів та товаровиробниками;
– 199 листів-роз’яснень щодо активізації роботи по розробці документації із землеустрою направлено до районних, міських, селищних та сільськіх рад;
– 65 інформаційних повідомлень на офіційних сайтах РДА;
– 11 оголошень розміщено у ЗМІ;
– 1 виступ на радіо.
Роботу по інформуванню підприємств, установ, організацій щодо необхідності наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки буде продовжено.
Нагадуємо, що державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права. Для такої реєстрації необхідно подати відповідну заяву. Сертифікований інженер-землевпорядник може подати онлайн заяву про реєстрацію земельної ділянки через портал електронних сервісів Держгеокадастру, що є особливо актуально на теперішній час – в умовах карантину.